Hlavní strana20 důvodů, proč byste neměli pít Coca-Colu
pravda o coca cole - 20 důvodů proč ji přestat pít

20 důvodů, proč byste neměli pít Coca-Colu

Coca – Cola je podle historických záznamů druhé nejznámější slovo na světě. Coca – Cola je nejpopulárnější značkou. Ale teď pozor, Coca – Cola má téměř stejnou úroveň kyselosti jako kyselina baterie. Jeden a půl litru Coca – Coly obsahuje 35 kostek cukru a navíc se ukazuje, že je to velmi dobrý čistící prostředek. Cola může vyčistit jakýkoliv povrch ve Vašem bytě stejně, ba dokonce i lépe než běžné čistící prostředky. V USA to vědí, proto ji např. dálniční policisté s sebou vozí v autech a čistí jí krvavé skvrny na silnicích od dopravních nehod. Proč tohle potřebujete vědět? Právě proto, že Cola působí na lidské tělo jako jed.

Riziko srdečních infarktu a mozkových mrtvic je u lidí konzumujících Coca – Colu až o 48 % vyšší než u lidí, kteří ji nepijí. Studie zveřejněná v časopise Respirology ukázala, že požívání Coca – Coly a jiných sycených nápojů způsobuje poruchy dýchání, astma a chronickou obstrukční plicní nemoc (CHOPN).

Coca – Cola a její praktické využití:

Jak jsme již uvedli, Cola a ostatní sycené nápoje obsahují příliš mnoho kyseliny. Jak bylo potvrzeno studií, mnoho nápojů má hodnotu Ph 2,5. Pro lepší pochopení věci byste měli vědět, že Ph vody je 7 a kyselina z baterie má Ph v rozmezí kolem 1.

Mnozí lidé se domnívají, že pitím dietní Coca – Coly (nebo-li „ZERO“) se ubrání negativním účinkům, schéma níže, které jsme pro Vás sestavili, ovšem mluví jinak.

pravda o dietní cole - clanek2

Doufáme, že následující informace Vás udrží od těchto nápojů dál. A tím pádem i od Vašich zubů. Zdravotní pracovníci potvrdili, že Cola a jiné limonády způsobují praskání zubní skloviny a sklovina se tak stává náchylnější ke vzniku zubních kazů. Možná, že místo konzumace Coca – Coly ji nyní budete chtít použít jako čistící prostředek ve Vaší domácnosti. Dáme Vám tedy 20 rad, jak Coca – Coly využít.

 1. Cola odstraňuje mastné skvrny z oblečení.
 2. Odstraňuje krevní skvrny z oděvu.
 3. Je účinná proti korozi. Namočte houbičku v Coca-Cole a aplikujte na zkorodované místo.
 4. Je to nejlepší čistící prostředek na spálené pánve. Nalejte trochu Coca – Coly na pánev a nechte účinkovat. Po té pečlivě propláchněte.
 5. Coca – Cola čistí olejové skvrny z podlahy.
 6. Kyselina obsažená v Coca – Cole zabijí slimáky.
 7. Nalejte Coca – Colu přes kontakty autobaterie – výsledky budou více než viditelné.
 8. Pomocí Coca – Coly lze vyčistit staré mince. Namočte v ní mince a sledujte, jak se opět vrací jejich lesk.
 9. Kdysi dávno byla Coca – Cola používána distributory k čištění motorů.
 10. Dá se použít k vyčištění varné konvice od usazeného vodního kamene. Postupujte stejně jako u bodu 4.
 11. Nalejte Coca – Colu na dlažbu v kuchyni a nechte chvíli účinkovat. Spáry najdou svůj zašlý lesk.
 12. Uplatnění najde i na zahradě. Je skvělou zálivkou pro rostliny, jež vyžadují kyselou půdu. Množství cukru v ní milují půdní mikroorganismy, které se množí a tím zkvalitňují zeminu. Proto se nebojte ji nalít i do kompostu
 13. Může odstranit barvu z Vašich vlasů.
 14. Může odstranit žvýkačku z vlasů. Namočte vlasy do Coca – Coly a nechte účinkovat. Poté žvýkačku snadno odstraníte.
 15. Čistí skvrny z čínského porcelánu.
 16. Dvě litrové láhve stačí na vyčištění špinavého bazénu.
 17. Coca – Cola může pomoci při čištění kovových částí Vašeho nábytku. Namočte ručník do Coca – Coly a položte ho na kovový povrch.
 18. Nalejte trochu Coly na koberec. Poté vymyjte mýdlovou vodou. Pomůže Vám to odstranit skvrny značkovacího fixu.
 19. Použijte Colu k čištění WC. Aplikujte do mísy a nechte chvíli působit. Poté vypláchněte.
 20. Při použití na hliníkové povrchy se očistí do chromového lesku.

Pokud doma máte láhve Coly, nepotřebujete již žádné čistící prostředky. Teď, když to víte, představte si, co dělá Cola ve Vašem žaludku.

„Když se zamyslíme nad tím, kolik peněz léčbou všech těchto symptomů vydělají, farmaceutické společnosti by přišly o miliardy, kdyby byl glutaman sodný a podobné látky zakázány .“ Russell Blaylock (celý rozhovor zde)

 

Odborná úprava: Claudio Depeyrac

Odborný dohled a zodpovědnost za týmovou práci: Andrea Zimová (zástupce šéfredaktora Depeyrac.com)

Speciální poděkování za překlad článku: Přeložil: Tomáš Urválek  (US EDITOR pro Depeyrac.com)

Zdroj:http://www.healthyfoodhouse.com/20-reasons-why-you-shouldnt-drink-coca-cola/


O autorovi
Claudio Depeyrac

Jsem spoluzakladatel prvního investičního klubu v České republice. Během tří let mi prošlo pod rukami stovky začínajících firem. Pochopil jsem obě strany; elitní společenství (investory), pro něž pracují jejich peníze, i zbytek národa, který stále ještě věří v iluzi maturit a diplomů, protože v dobách komunismu to bylo "něco"! Klade se důraz na opakování věcí zpaměti, ale nerozvíjejí se lidské schopnosti. Školství řídí úředníci a málokteré učitele jejich práce baví. Přesto rodiče bezmezně věří tomu, co nazývám "Systémové (pro)vychování". Je to ovšem mnohem horší. V roce 2012 mi při fotbalovém zápase praskla Achilova šlacha a já si to celé uvědomil v detailních souvislostech, Pronikl jsem do myšlení úspěšných lidí. Po dopsání knihy Ukradený potenciál jsem opustil svůj starý život a začal žít ten vlastní. Pro úplnost, že to funguje, jsem si knihu sám i vydal. Prodalo se jí na 3,5 tisíce kusů během dvou let. Nikdo ji mediálně netlačil, protože velká vydavatelství z ní nemají ani korunu :)

Celý příběh zde, email: claudio@depeyrac.com , YouTube

Nikdy se neptejte lidí proč jsou takoví. Jsou-li sami sebou a přesto nezapadají do šablon, tak více méně proto, že nechtěli být nikdy jako ostatní. Staň se naším fanouškem na Facebooku.

Zavřít