Hlavní strana / Nezařazené / Top článkyDá se na FACEBOOKU vydělat? Získávat zákazníky? (VIDEO)
Vydělávání peněz na facebooku Claudio Depeyrac

Dá se na FACEBOOKU vydělat? Získávat zákazníky? (VIDEO)

Chcete vydělávat na Facebooku, ale nevíte jak na to? Nejdříve je potřeba obdělat pole a připravit si zázemí, aby systém, který se chytrým podnikavcům nabízí, mohl začít fungovat. Zásadní myšlenka tkví v další logické úvaze, která jde ovšem u mnoho lidí, co Facebook zatím nevyzkoušeli, stranou.

Facebook po vzoru mnohých internetových reklamních systémů se řídí tzv. systémem aukce, která se řídí cenu za proklik (za jednoho uživatele),  který se dostane na vaše stránky (CPC – cost per click). Jste v konkurenčním prostředí, ať jste na internetu nebo mimo něj!  Pro příklad, vlastníte-li stánek s kebaby, zajímá vás, kolik takových stánků je ve vašem městě, kolik mají zákazníků a jakými způsoby je získávají (letáky, akce, bigboardy, masivnější reklama) – to je tzv. BOJ O ZÁKAZNÍKY, neboť jejich počet je vždy omezen. V tom nejoptimálnějším případě byste měli získat všechny zákazníky pro váš stánek – na trhu ovšem nebojujete sami, takže často přebíráte zákazníky od jiných stánků, stejně tak jako vaši zákazníci přecházejí ke konkurenci. I když jste nejlepší v oboru, lidi jen tak nezměníte – nedá se zavděčit všem. Každý zákazník má jiná kritéria, která mohou být tak individuální, že nemáte šanci vyhovět všem a ani není efektivní se o to snažit. Nejlepší strategie růstu je nezaměřovat se na jednoho zákazníka, co odchází, to je příliš náročné a lidi, kteří jsou rozhodnuti odejít, ty už těžko přemluvíte a často ani nejsou v těchto otázkách upřímní, aby dali jednoznačnou odpověď či argument. Smysluplnější je zaměřovat se na příliv nových zákazníků a zvyšovat úroveň služeb, aby spokojení zákazníci zůstávali i nadále ve vašem obchodě a vy jste měli prosperující podnik, který vám přináší v životě radost, a také potřebný zisk jeho udržení.

Boj o zákazníky se přesouvá i do ONLINE prostředí, zde je to v podobě boje o konkrétní cílové skupiny. Čím více lidé bojují o 1 zákazníka, tím je obvykle dražší ho získat. Vyšší počet podnikatelů snažících se o téhož zákazníka zvyšuje náklady na reklamu. Často se najde někdo, kdo nabídne vyšší částku FACEBOOKU za to, že mu zajistí zákazníky, Facebook tuto reklamu pochopitelně upřednostní (bude ji více zobrazovat) – všem uživatelům se tak o něco zvýší průměrná cena za 1000 zobrazení příspěvku (Tzv. CPM – cost per mile).

Pokud jste doposud komunikovali jen s přáteli, tak ano, to je zdarma. Ovšem jen proto, že si je Facebook vědom této početné skupiny, ze které utváří pro ostatní firmy zákazníky. Nikterak se tím netají, je to jeho obchodní systém. Stejně jako přímý konkurent GOOGLE, který nabízí emailové klienty, uložiště a mnoho dalších služeb zdarma, aby díky tomu získal data o chování uživatelů a mohl jim zobrazovat relevantní reklamy od obchodníků, kteří jsou zaregistrováni v obchodních systémech GOOGLE ADWORS a ADSENSE (nejrozšířenější reklamní systémy).

Nyní zpět k té zásadní myšlence. Facebook v současné době v ČR není ještě tak masivně využíván jako konkurenční systém od GOODLE ADWORDS (i když popularita u FB U PODNIKATELŮ rychle stoupá). O cílové skupiny bojuje jen zlomek podnikatelů, což vede k tomu, že je cena prokliku velmi nízká. V porovnání u GOOGLE ADWORDS, který běží přes deset let, se cena průměrně pohybuje od 9  – 15 Kč za klik. U FACEBOOKU je průměr až 10x nižší, cena za proklik je okolo 1,5-3, Kč.

(1 VIDEO) Co rozhoduje o výdělcích na FACEBOOKU? … POČET „LAJKŮ“? (celé video v našem e-shopu)

Nyní si představte, že každý 50. návštěvník, který přijde na vaši firemní stránku, se stane vaším zákazníkem a něco si koupi. V tom je velký rozdíl! Když přijde z googlu, kde za něj zaplatíte průměrně 14Kč x 50 = celkem 700,- Kč nebo z Facebooku, kde vás 50 návštěvníků vyjde na 150,- Kč i méně. Proto v úvodu nazývám některé lidi chytrými podnikavci. Tyto informace jim otevírají nové možnosti v podnikání.

Jsou i kampaně, kde mně osobně jeden návštěvník vyšel na 0,60 haléřů (50 návštěvníků za 30 Kč). Facebook se totiž snaží podporovat ty reklamy, na které lidi reagují – dávají likes a sdílejí, protože nechce uživatele zahlcovat obsahem, který dané uživatele moc nezajímá. Podle toho využívá skóre tzv. relevantnosti, je to stupnice od 1 / 10, čím vyšší stupeň, tím levnější reklama (vidíte to u každé kampaně).

(2 VIDEO) Facebook marketing VS multi-level-marketing; má smysl celý den telefonovat, dovolat se na maximálně 80 potenciálních zákazníků, když na FACEBOOKU můžete oslovit z pohodlí svého domova 1000 potenciálních zákazníků za zhruba 70-100 Kč?  (pokračujte ve čtení článku tlačítkem níže).

 

Dá se říci, že Facebook s ohledem na cenovou dostupnost reklam a početnou skupinu uživatelů – celkem 3,6 miliónů Čechů a 2 miliónů Slováků, je jak vhodným nástrojem, kterým můžete doplnit své marketingové aktivity, tak především silnou zbraní, se kterou můžete začít v úsporném režimu dát o sobě vědět a prodávat skrze něj výrobky či nejrůznější služby. Ať na full time, nebo jako takový pasivní příjem. Během toho, co pracujete v práci za hodinou mzdu, můžete ve stejný čas prodávat na internetu. Podnikatelé zase mohou snížit své marketing náklady a efektivně budovat svoji značku, sdílet názory na situaci v jejich oboru, nebo i komentovat aktuální dění. (Pokračujte tlačítkem níže ve čtení článku).

Úplně jiná dimenze obchodování. Video pro budoucí milionáře. V tomto kurzu se dozvíte vše o využití reklam, až po další technické informace týkající se správné úpravy fotografií, či základy ve zpracování videí.

Facebook na rozdíl od statických bannerů umožňuje psát libovolně dlouhé statusy a také vytvářet audiovizuální obsah, který je u uživatelů FB velmi atraktivní a umocňuje sílu reklamy. Velmi snadno také lze během pár hodin změnit strukturu marketingové kampaně – vylepšit text nebo obrázky. Můžete tím Vaše obchodní sdělení přizpůsobovat aktuálním trendům a požadavkům, které se mohou rychle měnit.

(Foto níže č.1) Facebook umožňuje velmi konkrétní cílení na uživatele – podle města, pohlaví, zájmů, koníčků + podle další moderních metod cílení, podle toho jak hodně cestují, jakým telefonem se připojují.  Jedna z nejmodernějších metod pokročilého cílení je, že vám Facebook vygeneruje lidi podobné vašim zákazníkům.

Picture1 fb kurz

 

(Foto níže č.2) Zde je foto z mé kuchyně. Vpravo v kroužku je částka, kterou jsem investoval do dané kampaně, naopak hodnota konverze na stejném řádku je to, kolik jsem získal peněz. Jedná se o ty nejúspěšnější reklamy, které jsem za dobu užívání Facebooku vytvořil.

Picture2 fb kurz

(3 VIDEO) Co potřebujete k tomu, abyste mohli začít vydělávat na FACEBOOKU? „POKUD NEZNÁTE NYNÍ „A“, – jaké produkty tam budete prodávat, tak běžte nejprve k bodu „B“ – zjistěte jak tato reklama funguje. Facebook je velká příležitost! Ať sněží, prší, je víkend, stále za Vás 24 hodin pracuje systém, který Vám pomáhá generovat peníze (celé video v našem e-shopu).

Připravil jsem pro Vás 5-ti hodinový videokurz.

CENA CELÉHO KNOW HOW JE: 150.000,- Kč. Nyní ho lze získat díky množstevní slevě za 3900,- Kč v 5 hodinovém video-kurzu.

Ve videu kurzu se také zaměříme, jaké typy podnikatelských projektů mají na Facebooku šanci na úspěch. Proto lze na kurz přihlásit lidi, kteří zatím žádné podnikání nemají, neboť získané know how jim otevře cestu k novým způsobům, jak uvažovat o získání zákazníků.

Pro koho je kurz určen?

Pro majitele firem jako jeden z doplňků pro současný marketing.

Pro začínající podnikatele, kteří chtějí levně propagovat své zboží.

Pro živnostníky (provozovatelé restaurací, majitele e-shopů, pro všechny kdo hledá levnou a efektivní reklamu, která přivede zákazníky).

Pro všechny obchodníky, co uvažují o přesunutí na internet, právě kvůli levnému oslovení a efektivnímu cílení.

Jaká témata celý kurz obsahuje? 

V kurzu probereme celkem 23 bodů, dozvíte se vše o využití reklam, až po další technické informace týkající se správné úpravy fotografií, či základy ve zpracování videí. Absolvent kurzu bude sám schopný ovládat internetovou reklamu na FACEBOOKU.

Kde lze kurz objednat?

Bezkonkurenční obsah kurzu JAK VYDĚLÁVAT NA FACEBOOKU, Lze objednat zde. Po zakoupení obdržíte 5 KS DVD.

 5 x dvd FACEBOOK marketing kurz


O autorovi
Claudio Depeyrac

Jsem spoluzakladatel prvního investičního klubu v České republice. Během tří let mi prošlo pod rukami stovky začínajících firem. Pochopil jsem obě strany; elitní společenství (investory), pro něž pracují jejich peníze, i zbytek národa, který stále ještě věří v iluzi maturit a diplomů, protože v dobách komunismu to bylo "něco"! Klade se důraz na opakování věcí zpaměti, ale nerozvíjejí se lidské schopnosti. Školství řídí úředníci a málokteré učitele jejich práce baví. Přesto rodiče bezmezně věří tomu, co nazývám "Systémové (pro)vychování". Je to ovšem mnohem horší. V roce 2012 mi při fotbalovém zápase praskla Achilova šlacha a já si to celé uvědomil v detailních souvislostech, Pronikl jsem do myšlení úspěšných lidí. Po dopsání knihy Ukradený potenciál jsem opustil svůj starý život a začal žít ten vlastní. Pro úplnost, že to funguje, jsem si knihu sám i vydal. Prodalo se jí na 3,5 tisíce kusů během dvou let. Nikdo ji mediálně netlačil, protože velká vydavatelství z ní nemají ani korunu :)

Celý příběh zde, email: claudio@depeyrac.com , YouTube

Nikdy se neptejte lidí proč jsou takoví. Jsou-li sami sebou a přesto nezapadají do šablon, tak více méně proto, že nechtěli být nikdy jako ostatní. Staň se naším fanouškem na Facebooku.

Zavřít