Hlavní stranaProč velmi inteligentní lidé mají potíže najít lásku
proč inteligentní lidé - mají potíže najít lásku

Proč velmi inteligentní lidé mají potíže najít lásku

Ve včerejším rozhovoru mi můj kamarád naznačil, že je sám, protože je příliš chytrý. To mě donutilo popřemýšlet, zda to inteligentní lidé s láskou nemají přeci jenom těžší?

Nakonec si myslím, že opravdu nejspíše ano. Neříkám, že když jste pořád zamilovaní, láska pak utichne a vy se zamilujete do další osoby, jste hloupí. To vůbec ne, pojďme si to tedy objasnit. Chci říci, že vysoce inteligentní lidé se obtížněji zamilují, a tady je pár důvod, proč:

Inteligentní lidé jsou více analytičtí, i pokud jde o lásku.

Inteligentní lidé mají tendenci mít lepší předvídavost. To bývá v podstatě schopnost analyzovat situace použitím minulých zkušeností a tím zhodnotit budoucí možné situace. Použití této analýzy ve vztahu je může dostat do situace, kdy rychleji ze vztahu odejdou. Při prvním náznaku potíží, nebo, pravděpodobně v tom častějším scénáři, do něj ani nevstoupí. Každý nový vztah je neznámá řeka! Jestliže zkušenost je nejlepší učitel, pak nejchytřejší lidé budou spoléhat na zkušenosti, aby je vedly. Spoléhání se na zkušenosti pro navigaci ve vztahu může být však obtížné. Vztah není lehká matematika! Láska je veličina, která operuje s mnoha neznámými v rovnici. Na čem skončil jeden vztah, na tom nutně nemusí ztroskotat ten druhý. Problémem inteligentních lidí bývá, že málo dají prostor emocím, aby je vedly. Překážkou je, že si příliš uvědomují rizika, na kterých může jejich vztah selhat.

Inteligentní lidé jsou vice ve střehu.

Dalším vedlejším účinkem spoléhání se na zkušenosti, pokud jde o lásku je, že inteligentní lidé mají tendenci být mnohem více ostražití. Obtížněji se otevřou, protože analytický mozek se nikdy nezastaví a odráží zkušenosti z minulých situací, kdy se lidé otevřeli někomu, kdo jim nakonec ublížil. Z tohoto důvodu lidé předpokládají, že osoba je chladná nebo vzdálená, a tyto dvě vlastnosti nikdo u partnera nechce.

Inteligentní lidé jsou často svobodní díky vlastní volbě. Jak jsem říkal, vysoce inteligentní lidé myslí analyticky, a to i pokud jde o věci, jako jsou partnerské vztahy. Z tohoto důvodu si inteligentní lidé uvědomují, že lepší než být s nesprávnou osobou, je být sám. Je to promyšlené rozhodnutí. V tomto případě, jak vidíte, příliš analýzy škodí. Určitě byste našli málokoho, kdo by inteligenci nevyužil pro vytvoření čehokoliv související s kreativitou, ať už to jsou nádherné stavby, malby, či úžasné produkty, co svému tvůrci přinesly okázalý majetek. K čemu toto vše je, bez lásky?! Inteligence by nikdy neměla být pouze jednostranně zaměřená devíza.

Vy máte to bohatství a věřte, že spousta milionářů Vám může dnes závidět… Všem zamilovaným přejeme za Depeyrac.com krásné prožití svátku zamilovaných :).

Poděkování:

Odborná úprava: Claudio Depeyrac

Odborný dohled a zodpovědnost za týmovou práci: Andrea Zimová (zástupce šéfredaktora Depeyrac.com)

Zdroj:http://theunboundedspirit.com/why-highly-intelligent-people-struggle-to-find-love/


O autorovi
Claudio Depeyrac

Jsem spoluzakladatel prvního investičního klubu v České republice. Během tří let mi prošlo pod rukami stovky začínajících firem. Pochopil jsem obě strany; elitní společenství (investory), pro něž pracují jejich peníze, i zbytek národa, který stále ještě věří v iluzi maturit a diplomů, protože v dobách komunismu to bylo "něco"! Klade se důraz na opakování věcí zpaměti, ale nerozvíjejí se lidské schopnosti. Školství řídí úředníci a málokteré učitele jejich práce baví. Přesto rodiče bezmezně věří tomu, co nazývám "Systémové (pro)vychování". Je to ovšem mnohem horší. V roce 2012 mi při fotbalovém zápase praskla Achilova šlacha a já si to celé uvědomil v detailních souvislostech, Pronikl jsem do myšlení úspěšných lidí. Po dopsání knihy Ukradený potenciál jsem opustil svůj starý život a začal žít ten vlastní. Pro úplnost, že to funguje, jsem si knihu sám i vydal. Prodalo se jí na 3,5 tisíce kusů během dvou let. Nikdo ji mediálně netlačil, protože velká vydavatelství z ní nemají ani korunu :)

Celý příběh zde, email: claudio@depeyrac.com , YouTube

Nikdy se neptejte lidí proč jsou takoví. Jsou-li sami sebou a přesto nezapadají do šablon, tak více méně proto, že nechtěli být nikdy jako ostatní. Staň se naším fanouškem na Facebooku.

Zavřít