Hlavní strana / NezařazenéTisíc výher, tisíc proher! Realita je věc vnímání (10 pravidel)
seaside-371229_1280

Tisíc výher, tisíc proher! Realita je věc vnímání (10 pravidel)

Tisíc výher a tisíc proher – zkus se na to podívat trochu jinak. Realita je věc vnímání (pravidlo jedna). Nečekám, ale jednám! Protože i když něco nefunguje, tak to potřebuji zjistit, a to nejlépe hned (pravidlo dvě – souvisí také s pravidlem č. sedm). V dospívání a ve škole to vnímáš jako osobní selhání. V 25, když mají všichni tvoji přátele „jistou“práci, kam chodí moc rádi, a jasně nalajnovaný život s hypotékou na krku, jako osobní vítězství. Buď jiný! Prototypů lidí, co plní něčí společenskou roli jsou statisíce (pravidlo tři).

 

„Že nemůžeš být nikdy a v ničem úspěšný?“ Ano máš pravdu, přesně tak to je, protože tvé myšlení utváří realitu a tvé možnosti. Výsledky přicházejí, až když vystoupíš ze své komfortní zóny, proto nikdy nerezignuj na to, že něco dokážeš (pravidlo čtyři).

 

„Proč se to stalo zrovna mě a ne někomu jinému?“ Pokud takto přemýšlíš, garantuji ti, že se to stalo tomu pravému! Přej, podporuj a bude i tobě přáno (pravidlo pět).

 

„Nemůžu riskovat, protože mám rodinu.“ Co když už dávno riskuješ tím, že máš práci, ze které tě možná za 20 let propustí. Pak možná v padesáti zjistíš, že jsi 30 let dělal někde, kde už tě nechtějí a vlastně toho moc jiného neumíš. Riskuj, protože máš rodinu (pravidlo šest).

 

„Nemám peníze.“ Počkat! Kdo je měl, když začínal? Kolik potřebuješ? Půl milionu, milion? Myslíš, že to pomůže, aby se něco změnilo? Nebo investor, který ti se vším pomůže? Možná bys mohl začít sám a postupně – třeba prodat auto a jezdit do práce na kole, nebo jezdit metrem. Za ty peníze si nechat udělat webové stránky, nakoupit první zboží a zaplatit počáteční marketing, aby se o tobě a tvém nápadu lidé dozvěděli. Nebo si můžeš vyzkoušet MLM marketing, kde už „nějaký“ systém pro podnikatele někdo vymyslel (zmiňuji, ale osobně nedoporučuji). Nemusíš mít hned velkou firmu s obratem 10 mil. ročně, stačí něco menšího, na co dosáhneš a co tě uživí. Hledej možnosti, ne výmluvy. Neutrácej, ale investuj (pravidlo sedm).

 

Kolik úspěšných lidí znáš z tvého okolí? Myslím ty, kteří mají peníze, jsou zdraví a doopravdy šťastní. Pokud neznáš nikoho, je to celkem potíž. Možná je na čase se s někým zkusit seznámit. Bill Gates je daleko a články o úspěšných, ty jsou hlavně o motivaci, než o konkrétním know-how na kterém by člověk postavil svůj business – to si každý hlídá. Příběhy pak slouží často jen jako PR, pro know-how, kterým již vydělává někdo jiný a které vy neznáte. Obklopuj se schopnějšími lidmi a uč se od nich, nejlépe osobně. Škola nám byla v tomto směru celkem k ničemu. (pravidlo osm).

 

Čemu jste se věnovali, když jste byli ještě děti? Já hrál fotbal, ale profesionálně ho nehraju. Bylo mnoho lepších hráčů, a tak jsem to postupně vzdal. Nikdy jsem ale neslevil a pokračoval dál, našel jsem si jen oblast, která je mou přirozeností (již od útlého věku) – říkat nahlas to, co si myslím, zaměřit na podstatu problému, přemýšlet o věcech a hledat spojitosti. Ptát se PROČ to tak je a přemýšlet, jak by to mohlo být jinak. Čas mi dal nejvíce a mé zranění to ještě celé transformovalo. Kdysi jsem s tím měl na škole problém, dnes je to moje výhoda, která mi ročně vynese dost na to, abych nemusel každé ráno vstávat do práce. Mám čas na rodinu, i na to rozjíždět další nové projekty, v kterých vidím přidanou hodnotu a chuť se seberealizovat. Zaměřte se na svoje silné stránky. Davidem Beckhamem, ani Rihannou z vás pravděpodobně nikdo nebude (Pravidlo devět).

 

Pokud získáváme, tak někde ztrácíme, logické to je, ale často si to neuvědomuje. Dochází k tomu jednoduše – máme 24 hodin denně, omezenou energii a také soustředění pro vysoké výkony po určitý čas. Pokud „neškálujeme“ naše činnosti (obchodní, osobní), tak dochází k nerovnováze, která vrátí, po určité době, lidi zase zpátky, kde byli. Čas se dá velmi dobře spočítat, peníze také. Aby se dalo škálovat, je potřeba naučit peníze pracovat. Do půl roku to funguje. Nehledejte krátkodobá řešení, ale ty co obstojí a přinesou dlouhodobý výsledek (pravidlo deset).

 

Cena lidského roku není stejná. V mládí si můžete jít ráno bez menších problémů zaběhat. V pozdějším věku koukáme z okna, protože zrovna nefunguje výtah a berete prášky na zlepšení paměti, abychom mohli vzpomínat. Roky jsou omezené a krátíte se! Tak se snažme, když už ty prášky najdeme, ať máme na co vzpomínat.

 

Doporučuji také zhlédnout toto video od Arnold Schwarzeneggera, dozvíte se v něm dalších 6 pravidel! 

 

 

Zajímá Vás více jak se stát úspěšným? Napište nám do zpráv na FB, nebo na email claudio (zavináč) depeyrac.com. Kdo jste a jak vám můžeme pomoci. Doporučuji také přečíst knihu Ukradený potenciál, uvnitř naleznete mnoho souvislostí a principů k dosažení úspěchu, v osobním životě, i v podnikání. Ukázka ke stažení ZDARMA.

banner ukradeny potencial

 

 

 


O autorovi
Claudio Depeyrac

Jsem spoluzakladatel prvního investičního klubu v České republice. Během tří let mi prošlo pod rukami stovky začínajících firem. Pochopil jsem obě strany; elitní společenství (investory), pro něž pracují jejich peníze, i zbytek národa, který stále ještě věří v iluzi maturit a diplomů, protože v dobách komunismu to bylo "něco"! Klade se důraz na opakování věcí zpaměti, ale nerozvíjejí se lidské schopnosti. Školství řídí úředníci a málokteré učitele jejich práce baví. Přesto rodiče bezmezně věří tomu, co nazývám "Systémové (pro)vychování". Je to ovšem mnohem horší. V roce 2012 mi při fotbalovém zápase praskla Achilova šlacha a já si to celé uvědomil v detailních souvislostech, Pronikl jsem do myšlení úspěšných lidí. Po dopsání knihy Ukradený potenciál jsem opustil svůj starý život a začal žít ten vlastní. Pro úplnost, že to funguje, jsem si knihu sám i vydal. Prodalo se jí na 3,5 tisíce kusů během dvou let. Nikdo ji mediálně netlačil, protože velká vydavatelství z ní nemají ani korunu :)

Celý příběh zde, email: claudio@depeyrac.com , YouTube

Nikdy se neptejte lidí proč jsou takoví. Jsou-li sami sebou a přesto nezapadají do šablon, tak více méně proto, že nechtěli být nikdy jako ostatní. Staň se naším fanouškem na Facebooku.

Zavřít